Haluan liittyä Teos-lukijaksi ja saada tietoa uutuuskirjoista ja tarjouksista.

*TÄYTETTÄVÄ

Näin tarjoat kauno- tai tietokirjakäsikirjoitusta

Toivomme mahdollisimman valmiita tekstikokonaisuuksia, sillä kovin lyhyeen tekstinäytteeseen on hyvin vaikea ottaa kantaa. Jos sinulla kuitenkin on valmiina vasta osa käsikirjoituksesta tai hahmotelma tietokirjakäsikirjoituksesta ja haluat jo tarjota sitä, liitä mukaan synopsis, josta selviää suunnitelma lopullisesta kokonaisuudesta. Novelleja tai runoja kannattaa lähettää kokoelman verran.

Käsikirjoituksen lähettäminen

Toivomme että lähetät käsikirjoituksesi paperikopiona.

Lähetä käsikirjoituksesta ja mahdollisesti siihen liittyvistä kuvaoriginaaleista ainoastaan kopiot , sillä emme palauta käsikirjoituksia.

Katso tarkemmat ohjeet täältä...

assets/gallery/334/1148.jpg

Nina Paavolainen

toimitusjohtaja

+358 40 500 8342 nina.paavolainen@teos.fi

assets/gallery/472/1149.jpg

Sari Häggqvist

myynti- ja markkinointipäällikkö

+358 (0)50 568 9388 sari.haggqvist@teos.fi

assets/images/Henkilokunta/el.jpg

Elia Lennes

Toimituspäällikkö

Tietokirjallisuus

+358 (0)40 720 6310 elia.lennes@teos.fi

assets/gallery/471/1147.jpg

Hannele Jyrkkä

Tiedotuspäällikkö

+358 (0)50 322 2387

hannele.jyrkka@teos.fi

assets/images/Henkilokunta/mh.jpg

Maarit Halmesarka

Kustannuspäällikkö

+358 44 3021220

maarit.halmesarka@teos.fi

assets/gallery/891/2102.png

Matias Kuokkanen

Kustannustoimittaja

+358 50 5499788

matias.kuokkanen@teos.fi

assets/teos_logo_oranssi.jpg

Juho Sallinen

Assistentti

+358 50 3466145, info@teos.fi

assets/images/Henkilokunta/jt.jpg

Jussi Tiihonen

Kustannuspäällikkö

+358 (0)44 302 1223 jussi.tiihonen@teos.fi

assets/gallery/473/1150.jpg

Jenni Saari

Graafinen suunnittelija

Opintovapaalla

assets/teos_logo_oranssi.jpg

Teoksen hallitus

Heikki Herlin, Ilkka Hiidenheimo, Asko Kallonen ja Jaakko Tapaninen (pj.)

assets/teos_logo_oranssi.jpg

Urpu Strellman

Kirjallisuusagentti, Helsinki Literary Agency

+358 (0)40 737 5535, urpu@helsinkiliteraryagency.fi